Začiatky sú ťažké. To sa časom spraví. Nie každý deň je nedeľa. To sú tri klišé, ktoré som sa napočúvala od okolia, keď som začínala v Respecte. Prečo?

Keď začínate v Respecte a predtým ste robili v malej agentúre ako ja, nič, čo urobíte, spočiatku nepovažujete za dostatočne dobré. Toto predsa nemôže byť dosť dobrý koncept, boha, prišla som naň už v prvých minútach brainstormingu! Po zopár týždňoch (a pár fľašiach vína) však pochopíte, že je nutné zo seba striasť ten prehnaný rešpekt a začať byť sama sebou. Buď to zoberú alebo sa minieme – iná cesta nemožná. A tak sa dostávame k môjmu prvému spotu.

Divadelná kvapka krvi pre Kaufland

Myšlienku pre tento spot som vymyslela druhý týždeň od môjho príchodu. Kvapka krvi v divadle nie je kvapkou v mori – skutočne na každej záleží. To, že sa klientovi zapáči najviac zo všetkých konceptov, som si ani nepripúšťala. Stalo sa! Zrazu tak vznikol TV spot na charitatívnu akciu vďaka môjmu nápadu.

 

 

Samozrejme, ostatné texty k nemu veľmi zručne dopísala už týmto klientom ostrieľaná kolegyňa Leni (vždy ma ohúri svojím vycibreným wordingom), no radosť z použitia mojej idey sa mi už vziať nedala.

Sen prírody

Nie som žiadna enviro-maniačka, no návrat k prírode by podľa mňa ľuďom prospel (a to hovorím ako decko zo Starého Mesta). Preto ma veľmi teší už niekoľkosezónny koncept Strongbow, ktorý hlása: Prineste si prírodu do mesta! Nielenže je to vizuálne nádherné a prekvapivé, páči sa mi v tomto spote všetko: výber hercov, myšlienka, réžia, hudba, spôsob, akým kombinujú urbánny priestor s prírodnými prvkami… Jednoducho, robiť takéto kampane musí byť neskutočná radosť.

 

 

Podarilo sa im zachytiť vlnu súčasných trendov a zároveň zareagovať na niečo, čo ľudia už dlho pociťujú – odcudzenie sa samým sebe kvôli nedostatočnému kontaktu s prírodou. Páči sa mi pozitivizmus a humanizmus obsiahnutý v kampani. Pripomína, že aj my sme zvieratká, čo potrebujú dýchať čistý vzduch a piť čistú vodu, a keď už nie vodu, tak aspoň ich cider z jabĺk.

Filmový živel

Okrem toho, že neskutočne rada píšem, čítam, kávičkujem a všetko s tým spojené, som bývalá potenciálna filmová kritička. Našťastie, toto štúdium mi bolo načas vyhovorené a tak som vyštudovala psychológiu. Tibenskej však sen len tak nevezmeš a preto som si to o pár rokov neskôr mašírovala na Svoradovu na Filmovú a televíznu fakultu VŠMU. Ročný kurz základov tvorby filmu ma naučil trošku strihať, trošku písať scenáre a hlavne ľúbiť film ešte viac než dovtedy.

 

Vďaka láske k filmu som sa aj prvýkrát ocitla pred 10 rokmi na filmovom seminári 4 živly v Banskej Štiavnici. Koná sa 2x do roka, v lete aj v zime, a nájdete ma tam VŽDY. Pred dvoma rokmi som dokonca dobrovoľníčila ako súčasť štábu – predávala som lístky pred predstaveniami 🙂 Pravidelne si teda rozširujem filmové obzory a je to pre mňa jedna z tém, ktoré dokážem rozoberať a analyzovať hodiny.

Minidokument o seminári 4 živly si môžete pozrieť tu: http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/8362/78537

Varovanie: zhliadnutie dokumentu môže vo vás vyvolať neodkladnú túžbu zúčastniť sa uvedeného semináru. Autorka textu nezodpovedá za prípadné dôsledky.

Odteraz môžete sledovať náš blog so zaujímavosťami zo života agentúry a postupne spoznávať ľudí, čo tvoria Respect. Hlavný mesidž prvého príspevku bol (ak ste to nepostrehli), že najkrajšie leto je v Štiavnici.

 


Mirka Tibenská

COPYWRITERKA

Namiesto „Přinesla jsem meloun“ je mojou vetou „Prišla som cez Coconut“. V Respect APP pracujem od mája tohto roku, predtým som si to odmakala v agentúre Kolovrátok a na HR oddelení v Slovnafte. Pracujem na klientoch NN, PSS, Úsmev ako dar, Kaufland, Tento, Proxenta.

Respect APP je fullservisová reklamná agentúra. Je členom Klubu reklamných agentúr Slovenska, Rady pre reklamu a je plná super ľudí. Pár z nich je členom Art directors clubu Slovakia. Sú tu aj psy a jedna plastová hlava koňa.

All author posts