Nedávno sa uskutočnil Pohoda festival kde som nebol, pretože som bol v Prahe na inej hudobnej akcii. Vlastne som na Pohode nebol nikdy. Príde mi priliš veľká, ale som festivalová osoba a preto sa mi veľmi páči čo moji kolegovia spravili pre ZEON od nášho klienta ZSE. Ako lepšie odpromuješ Smart domov ako pomocou smart plagátu? Plagáty si mohol nájsť priamo na festivale a mohol si z nich poskladať šiltovku, vejár, penaženku alebo podložku čo umiestniš medzi svoj zadok a toytoyku. Perfektné!

 

 

Vo svete nie až tak ďaleko od nás ma veľmi zaujala aktivita Laboratory Group v Maďarsku, kde spravili veľmi peknú vec. Zaujímavo poukazujú na stereotyp, s ktorým sa stretávame úplne bežne naozaj všetci. Všetko je vysvetlené v priloženom case study videu, ale v skratke: Rozhodli sa, že počas Pride pochodu v Budapešti budú rozdávať odznaky, na ktorých budú rôzne nápisy, napríklad Som otec, Verím v boha, Som zaľúbený atď. Ľudia totiž dokážu veľmi jednoducho iných ľudí zaškatuľkovať a súdiť na základe vzhľadu. Vďaka odznakom hneď na prvý pohľad zistili, čo majú naozaj spoločné. How cute is this?

 

 

Presuňme sa teraz k našim západným susedom. Nedávno som strávil pár dní v Prahe kvôli koncertu mojich all time favorite Suicide Boys (chcel som sa len pochváliť pardón). V jeden z týchto dní mi Jakub, môj kamarát, povedal o Body The Exibition a keď som zistil, o čo ide, musel som to vidieť. Po polhodinovom blúdení po výstavisku sme konečne našli tú správnu budovu a verte mi, že to stálo za to. Odporúčam si pozriet galériu na ich stránke http://www.bodyexhibition.sk/#fotogalerie. Ich slogan je VÝSTAVA, KTORÁ TI ZMENÍ ŽIVOTa po zhliadnutí porovnania pľúc fajčiara a nefajčiara som síce fajčit neprestal, ale nič podobné som nikdy nevidel a výstavu som prechádzal so spustenou sánkou. Tá plastová figurína, ktorú ste mali na zakládnej škole a boli tam orgány bola fajn, ale toto je úplne iný level. Reálne telá ľudí rozobrané do tých najmenších detailov. Sekcia s vývojom embria od úplného počiatku alebo celá cievna sústava človeka oddelená od zvyšku tela. Občas som si naozaj vravel, že je to neuveriteľné, pričom je to niečo, čo ti je najbližsie a máš to celý život – tvoje telo. Dokonca sa v blízkej dobe výstava sa dostane aj na Slovensko. Šancu vidieť ju budete mať od 10. augusta, takže šup, šup. JE TO PECKA verte mi!

Peace