Copywriter mieni, arťák mení

Tak to predsa funguje najlepšie a vďaka tomu sa nám s Csillou (BTW skvelou maliarkou a pravou bohemistickou dušou) podarilo do vizuálov pre Prvú stavebnú sporiteľňu prepašovať jednorožca. Ha! Dobre, podarilo sa to Csille, čím ma prekvapila a tým pádom aj potešila. Ďakujem Csilla, už nám hľadám klienta, kde využijeme na oplátku morské víly. 😉 V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať na mail@respectapp.com.

Okrem jednorožca ste si určite všimli aj super vizuály, že? 🙂

Keď som v mojich začiatkoch v Respecte skončila prácu skôr, Róbert ma poslal preč. Nech idem do galérie, kina, mesta alebo hocikam inam načerpať inšpiráciu, z ktorej budem tvoriť. O tom, že nie sme fabrika na reklamu, sa dočítate v jeho ostatnom rozhovore. O tom, že to u nás skutočne funguje, dokazuje (nielen) jednorožec na našich posledných vizuáloch, ale aj náš nový Instagram, kde môžete sledovať, ako dobre sa tu máme.

 

Nadrogujeme sa za vás, aby ste vy nemuseli…

… a ešte to budeme natáčať a vysielať. A celé to zaplatí holandská vláda cez verejnú televíziu BNN. Počuli ste už o edukačnej show Drugslub-e? Traja mladí Holanďania už nejaký ten rok pred kamerou skúšajú drogy a iné omamné látky. Chcú tak deckám ukázať, čo to s nimi spraví.

Po vzhliadnutí pár dielov mi to prišlo dosť cool. Nechystám sa požívať nejaký kaktus, takže prečo sa na to nepozrieť. Na druhej strane, hlavní účastníci v niektorých videách hovoria o tom ako skvele, šťastne, uvoľnene, sebavedomo atď. sa na drogách cítia, čo pôsobí ako návod a to vôbec nie je cool.

Táto show je určená pre mládež – detiská, ktoré trpia nedostatočnou schopnosťou zapájať mozog pri emocionálnych sínusoidách. Majú aj DO and DON’Ts videá, kde hovoria, aby ste drogy neužívali na riešenie svojich problémov, ale vysvetlite to nejakému mladému detisku…

Tak si to pozrite a vytvorte si názor sami. V prípade, že to na vás bude mať rovnaký efekt ako videá Tasty, neberiem za dané odporúčanie žiadnu zodpovednosť. Máte mať rozum.

Zaujímavý fakt, ktorý ste možno netušili: dnes ráno v správach na RTVS vraveli, že v liečebniach pre drogovo-závislých sú dve tretiny chlapov. A vraj sú ženy slabšie pohlavie!

 

Psychické poruchy a Selena

 Nie som jej fanúšičkou, ani jej hudby (ak nepočítam pesničku Good to you, ktorá patrí medzi moje top, ale kvôli iným asociáciám). Na Seleninu novinku Fetish som narazila nejakou náhodou v deň zverejnenia klipu. Namotali ma snové farby prvého teasingového klipu a text.

Teraz prišiel oficiálny videoklip, ktorý má určité nedokonalosti, no o tých som nechcela.

Selena, ako každá speváčka zo štúdií Walt Disney, nesie určitú ideu, s ktorou „bojuje” a ľudia sa s ňou môžu tak jednoduchšie stotožniť. Napríklad, Demi Lovato má šikanovanie a body shaming, Goméz asi pridelili psychické poruchy.

V novej pesničke sa zamerala na obsedantné správanie spôsobené toxickou láskou.

Myslím, že video je dokonalo moodové.  Pekne vystihuje pocity, keď ľudia upadnú do obdobia duševného rozkladu. Pretože to nie je pekné, štýlové ani príťažlivé obdobie. Ľudia na pokraji šialenstva nerobia veci pôvabne, ako nás oklamali v niektorých filmoch.

Takže ako človek, ktorý má viac emócií ako rozumu, si osobne myslím, že Selena môže byť na seba a svoj tím hrdá.

V klipe vidím aj určitú podobnosť s filmom Mommy od Dolana, čím mám ten klip ešte radšej. Dolanovu Mami! ešte občas hrajú v kine Lumière, tak si to choďte určite pozrieť. No ani za vaše emócie, ktoré budete mať po filme, neberiem žiadnu zodpovednosť. Ale fakt to za to stojí.

Tak nech žijú jednorožce! .)