Dotiahnuté do detailov

Všetci v Respecte milujeme Lišiaka, ale niekedy sa stane, že ho necháme nech si dá Netflix a chill vo svojej nore a pre Prvú stavebnú sporiteľňu pripravíme kampaň, v ktorej si nezahrá. To sa stalo aj pri komunikácii úverov na bývanie pre seniorov, v ktorej boli hlavnými hrdinami stará strecha, dlažba a iné časti domu. Súčasťou kampane bol digitálny citylight s hrou. Csilla so Šimonom ho od nápadu k exekúcii dotiahli tak pekne, že sa pri ňom nezastavil len bežný okoloidúci, ale aj fajnšmerkri oceňujúci produktový dizajn minulého a súčasného storočia.

Citylight, na ktorom mali ľudia tipovať, či je daný kus nábytku starší ako oni (v takom prípade by si mali zobrať úver ;), vznikol v spolupráci so Slovenským centrom dizajnu a v hre si mohli ľudia prezrieť ikonické kúsky nábytku z bývalého Československa aj od súčasných slovenských dizajnérov – od tridsiatych rokov po súčasnosť, od sériovo vyrábaných modelov po dizajnové originály.

Touto hlavou koňa z nášho officu prirodzene premostím k druhej téme, ktorou je komunikácia BoJacka Horsemana.

 

Dotiahnuté do reality (aka na Instagram, Snapchat a Twitter)

Rozprávajúci kôň, ktorý bol kedysi hviezdou sitcomu a momentálne si (ne)užíva svoje peniaze v Holywoo, je radosť aj depresia v jednom a mnohí ho milujeme pričom nenávidíme scenáristov za osud Sarah Lynn. V každom prípade, BoJackova postava je napísaná naozaj bravúrne, preto nie je ťažké preklápať ju do rôznych situácii a komunikovať ňou cez všetky social siete.

Komunikácia seriálu je ukážková na Twittri v podobe BoJackových egoistických či pesimistických hlášok. A samozrejme, všetko, čo tweetol v seriáli tweetol aj v realite. No najviac to tvorcovia doťahujú, keď nielen písmenkujú, ale aj kreslia – napríklad keď v jednom dieli BoJackova social media managerka Diane hovorí o tom, čo dala omylom na Instagram, keď sa šmykla a vypadol jej telefón:


V roku 2012 sa hovorilo, že by mali copywriteri počúvať rap, dnes sa kreatívcom radí (aspoň ja) pozerať BoJacka, ktorý srší inšpiratívnymi nápadmi a fakt dotiahnutými detailami.

 

Dotiahnuté do extrému

Väčšinou sa za dotiahnuté veci považujú tie, ktoré fungujú, no niekedy sa podarí vec dotiahnuť do totálnej nefunknčnosti, ako napríklad najlepší najhorší film ever made: The Room. Odporúčam pozrieť si ho, ja to mám za sebou už tuším štyrikrát a vždy je to zážitok, niektorí ľudia potrebovali uprostred desaťminútovú pauzu na vysmiatie sa. Po dopozeraní filmu si určite pozrite toto video, v ktorom sú vypichnuté jeho najväčšie nedokonalosti.

 

Dotiahnuť film je brutal, takže rešpekt, Tommy Wiseau! My sa o to snažíme už tretí rok s La Dolce Morte, smutnou komédiou o nezmysle života a smrti. Pred týždňom sme po ročnej pauze natočili ďalšiu scénu, takže už len 6 nakrúcacích dní, 75 % zostrihať, vygradeovať, dorobiť titulnú skladbu, dotiahnuť moodovú hudbu, nahrať voice, doruchovať, otitulkovať, ešte raz to celé prestrihať a proste, o dva týždne to je hotové 😉
Tešte sa!