V reklame sa niekedy klišé nevyhnete. Je to ako retro – občas si naň niekto spomenie a vznikne z toho čudný outfit, ktorý nikto nechápe a nenosí, ale sú ho plné časopisy. Ani môjmu životu sa klišé nevyhýba. Motivačné literatúry, bio životospráva, pravidelný pohyb, koncoročné profesné vyhodnocovanie.  Skrátka, život v PR už ma nebavil. Velice sa mi lúbil jeden decembrový FB post Respectu a poňala som ho ako osobnú výzvu:

 

Mám rada výzvy (aj preto som tento originál printscreen scrollovala desať minút). Ako som tajne dúfala, rovnako pozitívne sa nad mojou budúcnosťou zamysleli aj ľudia v Respecte a prijali ma medzi seba.

Prvé dni mi tu prišlo všetko hrozne srandovné, ako keď sa ocitnete v nejakej sitcom komédii a zabudli vám dať do ruky scenár, tak musíte improvizovať. Každý bol pre mňa ako mimozemšťan, s inou rečovou devízou a temperamentom, cítila som sa ako na návšteve na reklamnej planéte plnej kreatívnych ufóncov, s ktorými je nevyhnutné nájsť spoločnú reč. Lebo som introvertný tímový hráč a tiež dosť veľká vtierka. Žijem si s nimi to sci-fi dodnes a musím sa vám zdôveriť, že sa mi tento žáner zapáčil.

O klientoch iba v dobrom

Ľúbim svojich klientov. Niekedy potrebujem drastickú manikúru pri lúskaní ich orieškov (rozumej zadaní), ale ku koncu dňa si vždy uvedomím, že sa vlastne iba hráme a ja prekonávam iba svoje strachy z imaginárnych situácií, ktoré nikdy nenastali. A preto ma to veľmi baví. Nakrúcanie reklamy pre Kaufland bolo pre mňa ako 30 sekundový hollywoodsky trailer na najčerstvejšie obložené chlebíčky v hlavnej úlohe. Vždy keď moje zraky padnú na niektorú z našich prác na ulici, v telke či v časopise, horúčkovito trhám rukávy mojich nič netušiacich spoločníkov a teším sa ako šteniatko – že aha, pozri čo naši vymysleli.

Keď som bola pred pár dňami nakupovať v rumunskom Kauflande, aby som vyskúšala ich vytuningovanú appku, pripomenula som všetkým účastníkom zájazdu spot s povestným suši s párkom. Vysvitlo, že žili celý čas v sebaklame, že tento nápad je pôvodom z Nemecka adaptovaný na slovenský trh. No to ste ma mali vidieť, ako rýchlo som im vysvetlila, že to naši respectovaní ufónci.

Bežec na dlhé trate

Moji bystrí kolegovia si veľmi rýchlo všimli, že pod mojím ochranným cynickým pršiplášťom sa skrýva veľká dávka naivity. Asi preto, že sa pred nimi výnimočne na nič nehrám, haha. Som vďačný objekt emotívnych reklám, rajcujú ma najmä tie, v ktorých ľudia prekonávajú prekážky alebo samých seba, keď sú si prekážkou (podľa mňa 90% prípadov). Tiež si rada komplikujem život zbytočnými prekážkami, preto ma ich dojímavé konce dokážu stimulovať. Najradšej mám tie športové, a to nebude tiež náhoda. Sama som aktívny hobby bežec, momentálne koketujem s dlhými traťami. Bavia ma reklamy na Adidas, páči sa mi ako pracujú s emóciami, aktuálnymi témami a influencermi. Chcela by som, aby aj mňa obliekli do ich značkových vecičiek, bola by som viac dojímavá ako všetky reklamy dokopy. A možno by som bola iba dojatá. Snáď po víkende, keď odbehnem svoj prvý (a posledný) maratón v Berlíne.

Mám rada aj značkové fighty. Tento je starý, ale mám ho najradšej:

Dobrodružstvá z Romywoodu

Keď práve nepracujem alebo nevtíram kolegom, utekám pred realitou, ktorá na mňa vždy použije svoju najsilnejšiu zbraň – čas. Ak práve nebežím alebo neprokrastinujem nad instagramom, stávam sa cez víkendy wannabe lovcom zážitkov. Občas vybehnem pozrieť svojho rumunského alipašu na divoký východ, tento rok som úspešne zbúrala predsudky svojich známych o Iráne, ktorý je najbezpečnejšou krajinou, v akej som kedy bola a možem si odškrtnúť a znova pripísať do bucketlistu Island, o návšteve ktorého som snívala už niekoľko rokov. Stojí to za to, aj keď nie ste fanúšikmi Game of Thrones.

Tiež snívam, že sa raz naučím využiť všetky funkcie vo svojom foťáku a po večeroch, ak náhodou nezaspím, sa stávam filmuškou. Milujem drámy, nielen tie svoje a severské, ale aj tie, v ktorých účinkujú Alicia Vikander a Gael Garcia Bernal. Silné vnútorné vlnobytie mávam, ak sú drámy tak komické, že máte chuť plakať. Napríklad táto talianska ma naposledy prefackala realitou dnešných dní:

Tento som videla asi päťkrát:

A ak si myslíte, že severania sú depresívni a chladní, tak si mrknite toto: