Keď som mal asi päť, mal som ísť prespať k známym, aby som sa mohol ešte večer a ráno hrať s ich synom, mojim kamošom. Mama mi nachystala hygienické potreby a veci na prespanie do batohu. Keď sme už stáli v chodbe a lúčili sa, v poslednej chvíli som sa rozhodol ostať doma. Predstava noci v cudzom prostredí sa mi v tej chvíli nepáčila. Predstava, že by som mal namiesto k známym ísť do detského domova, nie na noc ale na rok, je aj teraz desivá. No a presne to hrozí na Slovensku až 2000 deťom ročne. Ak tento spot pomohol aspoň zopár z nich, má naša práca pre Úsmev ako dar význam.

Naša kampaň pre Úsmev ako dar získala na Zlatom klinci shortlist v kráľovskej kategórii Kampaň.

Neostali sme len pri jednom televíznom spote. Na webovej stránke http://rodinasapocita.sk/ si môžu užívatelia zakúpiť virtuálnu hračku a prispieť tak konkrétnou sumou na pomoc rodinám v zložitej finančnej situácii. Dievčatko predávalo svoje hračky aj cez rádio a do šírenia myšlienky sme zapojili aj celebrity, ktoré si priniesli na koncert Úsmevu svoje obľúbené hračky a fotky zdieľali na sociálnych sieťach.

Pri deťoch ešte ostanem. A to konkrétne pri štvorici chlapcov z malebného mestečka v Rocky Mountains, Colorado. Verím, že South Park netreba na Slovensku nikomu predstavovať. Mnohí však nevedia, že stále vychádzajú nové diely a pri otázke, či seriál poznajú, splietajú niečo o „strejdomrdovi“ a pekle na zemi. Áno, South Park (http://southpark.cc.com/) stále vychádza a podľa môjho názoru je stále lepší a lepší. Za dvadsaťročnú históriu sa v seriáli vystriedal kde-kto, od Kanye Westa až po Mojžiša, stovky rôznych miest a spoločenských tém. Práve to využila stanica Comedy Central a pri kampani k dvadsiatej sérii seriálu ukázala skutočný význam spojenia site-specific. Svoje mobilné bilboardy umiestnili pred viaceré strategické miesta a na vizuáli zobrazili snímku z epizódy, ktorá s miestom súvisela a headlinom kampane: „We’ve been there“. Ak vám to nedáva zmysel, odporúčam si tie časti pozrieť.

South Park okrem novej série v najbližších dňoch uvedie aj v poradí druhú hru Fractured But Whole. Na jej promo kampani pracovali kreatívci z parížskej agentúry Buzzman. Tí si položili otázku, prečo všetci výrobcovia virtuálnych realít pracujú len s obrazom a zvukom a vytvorili virtuálnu realitu pre nos. No dobre, to si nepovedali, ale mohli si.  Idea im napadla vďaka kvalitnému insightu, hlavná postava v hre má super schopnosť – príšerne smradľavé prdy.

S detstvom sa viažu aj moje začiatky v reklame. Mal som iba sedem. Riešil som hlavne printy, keďže na spoty nebol budget a na vizuál mi stačili fixky a nápad. Zapisoval a kreslil som si na papiere a do zošitov. Boli to dosť oldschoolové veci, ale v tej dobe bolo všetko o dobrom headline. Veď v telke vtedy chodili takéto reklamy.

Do akého počasia je najvhodnejší lak na vlasy Taft?

No a ja som moje copytexty písal pre ľudí deväťdesiatych rokov. Aktívne som vtedy pôsobil len pár mesiacov, potom ma to prešlo a dal som si od reklamy na dvadsať rokov pauzu.

Teraz som späť v hre.