Pre netradičné rodiny

Túto kampaň, ktorú pre výrobcu v Amerike tradičných grahamových keksíkov Honey Maid vytvorili v Droga5, mám jednoducho v láske. Je z roku 2014 a Honey Maid koncept stále používa a rozvíja. Pre mňa veľké osvieženie a pohladenie po duši, keď sa na Slovensku rieši „tradičná“ rodina, keď je cieľovka v briefe zadefinovaná ako mama a otec (samozrejme zosobášení) a jedno dieťa, keď si na stretnutí vypočujem „nemôžeme ukázať pracujúcu matku, lebo to by vyzeralo, že sa zle stará o deti“ a „v žiadnom prípade žiadnych gayov!!!“.

Tradičné dnes už nie je to, čo bolo tradičné kedysi, takže s láskou niečo pre všetky „netradičné“ rodiny tu:

 

Viete neverbálne komunikovať?

Ešte v máji sme v agentúre pre poisťovňu NN vytvorili náborovú kampaň, ktorej tvárou sa stal Marián Čekovský. Najviac ma teší, že Poisťovni NN pomohla kampaň nie len zvýšiť počet kontaktov na potenciálnych zamestnancov, ale aj znížiť celkový náklad za získanie jedného kontaktu.

V kreatíve sme využili insight, že NN poradcovia (ktorých cez náborovú kampaň hľadáme) musia vedieť správne komunikovať nielen verbálne, ale aj neverbálne. V kampani sme teda potenciálnych uchádzačov o prácu NN poradcu otestovali, ako vedia čítať z tváre. A to nie z hocikoho tváre, ale z tváre Čekyho.

Vytvorili sme stránku citajmiztvare.sk, na ktorej si môžu ľudia preveriť, ako dobre vedia neverbálne komunikovať, pretože komunikácia je pre NN poradcov najdôležitejšia.

Tento rok prebehli už dve vlny a o chvíľu bude mať kampaň pokračovanie.

Menej je viac

V bežnom živote trpím menšou diagnózou, niečo na štýl „paralýza výberom“. Čím viac mám na výber, tým sa u mňa zvyšuje šanca, že kašlem na to a vypínam. Odchádzam niekedy z obchodov, lebo je to na mňa „too much“.

Minulú zimu som celú strávila v 2 rifliach a 3 svetroch (úplne rovnaké, iba rozdielna farba) – nikto si to nevšimol, ani neriešil a boli to veľmi šťastné rána v mojom živote. Nie že by som mala málo času ako Mark Zuckerberg alebo Barack Obama, tiež vyznávači takýchto uniforiem. Ani si nemusím svoj deň plánovať po 5 minútach ako Elon Musk – akože čas si naozaj spraviť viem. Asi mi chýba trpezlivosť a vôľa zaoberať sa niektorými vecami.

Preto sa mi veľmi páčia koncepty ako stvorené pre túto diagnózu.

Napríklad Brandless (www.brandless.com), kde si nakúpite všetko „neznačkové“, od potravín cez kozmetiku po zdravotné potreby – z každého majú JEDEN druh a každá vec stojí 3 doláre.

Alebo pozrite New Wash od Hairstory (www.hairstory.com), kde predávajú JEDEN šampón – nie ten zelený alebo fialový alebo žltý, nie na farbené, jemné, zničené, mastné, slnkom unavené, suché, krehké a neviem ešte aké vlasy – jednoducho JEDEN šampón. Heaven!!!

Dúfam, že takýchto nápadov bude pribúdať. Prípadne mi prosím pošlite vaše tipy na katarinaadamkovic@respectapp.com