Ako napovedá titulok, aj na psa príde mráz, tak i ja na záver prichádzam s mojím príspevkom.

Logo

Pred pár týždňami ste mohli prvýkrát vidieť vynovené logo Prvej stavebnej sporiteľne. Nezaujatý pozorovateľ by mohol povedať, že jedinou novinkou je, že sa obdĺžnik zmenil na štvorec. Je pravda, že sa jedná skôr o evolúciu ako revolúciu. Tých zmien je však viac. Upravili sme proporcie loga, písmo, zalomenie textu a aj layout vizuálov. Po novom už používame skratku PSS, podobne ako iné spoločnosti v rámci finančného sektora. Vďaka týmto zmenám sa výrazne zjednodušila aplikácia loga a PSS dostala nový nadčasový vzhľad.

 

Omámení a zmätení

Uvedomila som si, že jediné, čo sledujem vo virtuálnom svete pravidelne (okrem hudby), nie je Instagram ani Magazín Luna, ale magazín Dazed and Confused – niečo ako v 90-tych rokoch časopis Živel. Ten som si kupovávala ako malá, aby som sa dozvedela niečo nové zo zahraničnej alternatívnej scény. V tej dobe internety neboli také vymakané ako teraz a Živel pomáhal otvoriť oči nevidiacim. Pomohol tak v ceste mnohým ľuďom, starým aj mladým, vrátane mňa.

V 2006 u mňa Živel vystriedal Dazeddigital.com, ktorý hlása predovšetkým nezávislosť a je v ňom plno zaujímavostí zo sveta hudby, módy, umenia, politiky atď.

Ja mám ešte stále v čerstvej pamäti januárovú spoluprácu mojej obľúbenkyne FKA Twigs x Nike. Išlo o kampaň Zonal Strength Tights k jarnej kolekcii 2017, ktorú FKA viedla ako Creative Director. Základom kampane bol krátky film s názvom “Do you believe in more?“, ktorý dotváral jej song „Trust In Me“. Video je oslavou pohybu a má za cieľ inšpirovať a motivovať ľudí k aktívnemu životnému štýlu. FKA Twigs si prizvala 12 talentovaných športovcov, spolu s ktorými ukazuje ľuďom, že základom úspechu je perfektná príprava a využitie príležitostí.

Viac o šikovných športovcoch sa dozviete tu: https://news.nike.com/news/fka-twigs-campaign-cast

K tomu vznikla ešte táto pekná knižka v spolupráci s jej kamoškou Suzannah Pettigrew. Prelistujete si tu: http://www.dazeddigital.com/fashion/gallery/23216/14/do-you-believe-in-more-fka-twigs-x-nike

ALBUMY 2017

Máte radi hudbu? Pustite si jeden z albumov, ktoré odporúčam nižšie:

Na záver prikladám tipy, ako sa potešiť cez víkend

V sobotu zájdite na chutný obed do Ristorante Italiano da Cono (Zukermandel). Večer si príďte zatancovať na párty Mäss do Fugy . No a v nedeľu sa zrelaxujte vo wellness St. Martins Therme & Lodge a keď dorazíte domov, pustite si film Down by law s fľaškou Marsaly.